Nõud Valgustid Sisustus Info
Uus kaup
Otsi: 

      
Sinisest klaasist
rohupudel
Meleski klaasivabrikus 1930ndate lõpul valmistatud rohupudel. Põhja all kiri 0,1 L ja Meleski klaasivabriku M-täht.

Mõõdud: k 14 cm, ø 4,5 cm.
Kas teadsid, et ...?
... pudelivabrikuteks võib nimetada kõiki Eesti klaasivabrikuid, sest pudeleid valmistati neis kõigis. Klaastaara sortiment oli väga lai. Valmistati õlle-, veini-, likööri-, palsami-, konjaki-, viina-, seltseri-, limonaadi-, piima-, odekolonni-, äädika-, lõhnaõli- ja tehnilise õli pudeleid; mee-, kurgi-, sinepi-, seene-, liimi-, hambaeliksiiri- ja küünelakipurke; erineva kuju ja suurusega apteegi rohupudeleid ning muid erinevate vedelike pakkimiseks mõeldud anumaid.

Pudelite-purkide valuvormid olid võrreldes valmistoodanguga suhteliselt kallid. Seetõttu kasutati ühtesid ja samu vorme pikki aastaid ning erinevate tooteliikide jaoks kujunesid välja kindlad valmistajad. Näiteks 1920ndatel valmistas suure osa Eesti alkoholitootjatele vajamineva taara Eesti Klaasitööstuse AS Eidaperes. Kui Eidapere tehas majanduskriisi tõttu suleti, läks suurem osa tootmisest üle Meleski klaasitehasesse. Väiksemate partiide osas pakkus Meleskile konkurentsi Tartu Klaasivabrik.

Allikas: Ruussaar, A., Võsaklaasist kristallini, 2006
Seisukord: kasutatud
Tootja: Meleski klaasivabrik
Hind:
5.- €
Saatekulu:
SmartPOST 2,99 €
Omniva 2,95 €


Nõud

Valgustid

Sisustus
Mida tähistas P-30 80ndatel?

P-30 oli Nõukogude Eesti sohvabaari ühe esindustoote mudelitähis - see oli tootmiskoondise Kooperaator karikatool ehk n.n konjakitool. Tool tootekoodiga P-30 oli Soome disainer Eero Aarnio 1966. aastal loodud konjakiklaasi kuju meenutava legendaarse tugitooli V.S.O.P. koopia, mida valmistati ETKVLi tootmiskoondises Kooperaator.

Mida tähistab P-30 täna?

P-30 on e-pood, mis keskendub Nõukogude Eesti mööblile, valgustitele, nõudele ning muule tarbetoodangule. Meie missiooniks on väärtustada ja teadvustada Nõukogude perioodi Eesti tootedisaini, tutvustada toodete saamislugusid ja disainereid.


P-30 :: Creative Company OÜ :: info@p30.ee